Kolumbia wycieczka

termin 19 - 29.06.2023

KOLUMBIA wita w krainie El Dorado, położona na północy Ameryki Południowej, jest czwartym co do wielkości państwem tego kontynentu. Ten barwny kraj ma niezwykle bogatą kulturę i wspaniałą przyrodę. Znany z ciężkiej przeszłości, dziś staje się nowoczesnym państwem zwróconym ku przyszłości.

Program podróży

19/06

Wylot z Polski.

19/06

Przylot do Bogoty.
Nocleg w hotelu w Bogocie.

20/06

Zwiedzanie Bogoty, stolicy Kolumbii, trzeciego co do wielkości miasta w Ameryce Południowej. Jak to stolica, ma wiele do zaoferowania pod kątem kultury, historii i rozrywki.
Nocleg w hotelu w Bogocie.

21/06

Przelot ranny do Cartageny.

Po południu wybierzemy się na wycieczkę z przewodnikiem po Walled City, w tym na zwiedzanie najpiękniejszych miejsc, takich jak San Diego, Plaza Santo Domingo, Getsemani i innych atrakcji o bardzo bogatej historii.

Stolica departamentu Bolivar, Cartagena de Indias to kolonialne miasto na atlantyckim wybrzeżu Kolumbii. Założone w 1533 r. Przez Pedro de Heredię, odgrywało kluczową rolę w Imperium Hiszpańskim przez prawie trzy stulecia.
Dziś kolonialne miasto i twierdza Cartagena de Indias zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Port był ważnym portem handlowym, a umocnienia wojskowe były jednym z najbardziej kompletnych systemów obronnych w Ameryce Południowej.
Nocleg w hotelu w Cartagenie.

22/06

Przejazd busem z Cartageny do Santa Marty (około 4h).
Pół dnia wycieczki w otoczeniu Karaibskiego Morza po malowniczej okolicy Sierra Nevady.
Nocleg w hotelu w Santa Marta.

23/06

Tego dnia planowany trekking w głąb krainy Sierra Nevada, w Parku Narodowym Tyrona. Trekking po malowniczym górskim terenie pełnym wodospadów i punktów widokowych na góry i Morze Karaibskie.
Nocleg w hotelu w Santa Marta.

24/06

Przelot wieczorny z Santa Marty do Medellin.
Nocleg w hotelu w Medellin.

25/06

Wycieczka po mieście poświęcona transformacji urbanistycznej i sztuce miejskiej. Odwiedzimy m.in. znaną z mrocznej przeszłości dzielnicę Comuna 13. która dzisiaj bardzo się odmieniła i rozwinęła. Oglądać będziemy murale i graffiti które stały się częścią krajobrazu tego miasta. Kolektyw Casa Kolacho opowie nam o młodych artystach zaangażowanych w sztukę, która ocaliła ich los.
Nocleg w hotelu w Medellin.

26/06

Całodzienny wyjazd do Antioquian. Najpierw odwiedzimy El Peñol, imponujący granitowy monolit na brzegu sztucznego jeziora, utworzonego z pobliskiej tamy. Po wspięciu się na 659 kamiennych stopni, dotrzemy na szczyt Peñol z widokiem na jezioro i wioskę. Następnie zwiedzimy barwną wioskę Guatapé.
Nocleg w hotelu w Medellin.

27/06

Przelot z Medellin do Cali.
Nocleg w hotelu w Cali.

28/06

Zwiedzanie Cali: posąg "El gate del Rio". Kot pozostaje jednym z najważniejszych symboli miasta. Następnie centrum miasta, zwiedzamy dzielnicę San Antonion: kościół La Merced, plac Caicedo i teatr miejski.
Uwaga: Opłata za wstęp do muzeów i kościołów nie jest wliczona w cenę.
Nocleg w hotelu w Cali.

29/06

Wylot do Polski lub przejazd do Buenaventury skąd wypływamy na safari nurkowe na Malpelo.

Cena 2160 Usd

Cena zawiera:

– transfery;

– zakwaterowanie ze śniadaniem w dwuosobowych pokojach, w 3-4* hotelach;

– wymienione wycieczki;

– opiekę lokalnego przewodnika;

– opiekę polskiego pilota;

– ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie zawiera:

– biletów wstępu w Cali, Medellin, Kartagenie i Bogocie;

– przelotów głównych,

– przelotów wewnętrznych;

– wyżywienia poza śniadaniami;

– napiwków.

 

** Ze względu na panującą na świecie pandemię Covid-19 szczególnie zalecamy ubezpieczenie w razie rezygnacji z powodu zachorowania.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

Zarezerwuj