Truk

Miłośników nurkowania wrakowego zapraszamy na wakacje nurkowe do LAGUNY TRUK, leżącej na Oceanie Spokojnym, w zachodniej części Oceanii i w Mikronezji. Laguna Truk to atol koralowy o szerokości 80 km i długości 50 km, składa się z 11 wysp, które łącznie tworzą archipelag Chuuk.

Podczas II Wojny Światowej laguna służyła Japończykom jako naturalny port na Pacyfiku. W dniach 17- 18 luty 1944 roku, w trakcie lotniczo- morskiej operacji Hailstone, marynarka amerykańska uderzyła na japońską bazę morską Truk.

Na skutek ataków amerykańskiego lotnictwa i okrętów zatopiono w Truk i okolicach trzy japońskie krążowniki (Agano i Naka, Katori), cztery niszczyciele (Oite, Fumizuki, Maikaze, Tachikaze), kilka mniejszych okrętów, 32 statki transportowe o łącznym tonażu ok. 200.000 ton oraz 275 samolotów. Laguna stała się dzięki temu największym na świecie wrakowiskiem.

Fantastyczne wraki leżą stosunkowo blisko siebie, porośnięte rafą koralową, doskonale widoczne pod wodą, stały się rajem dla nurków wrakowych.

Wybrany przez nas BLUE LAGOON RESORT położony pośród kokosowych palm, nad samą plażą, to idealne wypadowe miejsce na nurkowania wrakowe. Atutem wysp Chuuk to ich kameralność i niepowtarzalny klimat, wyspy do dzisiaj nie zdominowane zostały przez masową turystykę.

POGODA: Klimat równikowy gorący i wilgotny, utrzymuje całoroczną temperaturę wody wahającą się między 26 a 30oC.x

Przykładowy plan podróży

dzień 1-2

Wylot z Polski.
Przesiadki w Amsterdamie, Manili i Guam.

dzień 3

Przylot na Chuuk.
Zakwaterowanie w Blue Lagoon Resort.

dzień 4-10

Siedem dni nurkowych, dwa nurkowania dziennie.
Dla chętnych wycieczki lądowe po okolicznych wyspach (Tonoas i Eten) i mieście Weno na wyspie Chuuk.

dzień 11

Wylot z wyspy Chuuk.
Przesiadka w Guam i Tokio.
Nocleg w Tokio.

dzień 12

Wylot z Tokio.
Przylot do Polski.

Cena

CENA pakietu uzależniona jest od standardu hotelu oraz ilości dni nurkowych. W celu przygotowania oferty szytej na miarę prosimy o kontakt.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

zarezerwuj