The best of Indonesia

INDONEZJA to jeden z najciekawszych i najróżnorodniejszych krajów Azji Południowo- Wschodniej, zarówno pod względem kulturalnym jak i przyrodniczym. Wulkaniczne wyspy porośnięte tropikalnym lasem, otoczone rajskimi plażami, kryją pod wodą wspaniałe rafy koralowe. Każda wyspa jest inna i każda arcyciekawa.

SULAWESI PÓŁNOCNE
Wyprawę polecamy rozpocząć w północnej części Sulawesi, nurkowaniem w cieśninie LEMBEH, tzw. Muck Diving. Jest to jedno z najlepszych miejsc na świecie do macro nurkowania z małymi, niezwykle rzadkimi podwodnymi stworzeniami, takimi jak m. in.: ślimaki, kraby, koniki morskie (m. in. pygmy seahorse), mimic octopus, coconut octopus, frogfishe, leaffishe, krewetki (mantis shrimps, harlequin shrimps), stone fishe oraz wiele innych..
Po nurkowaniu warto zwiedzić Park Narodowy Tangkoko z najmniejszymi małpkami na świecie tarsier, oraz spłynąć po rwącej rzece na pontonie.

BALI
Obowiązkowy punkt programu to bajeczna wyspa Bali i nurkowanie ze słynnymi rybami MOLA MOLA, czyli Sunfish, w języku polskim samogłowy. Są to największe ryby kostnoszkieletowe na świecie, osiągają 330 cm długości. Wrzesień i sierpień to dwa miesiące w roku, w których istnieje duża szansa spotkania tych magicznych stworzeń.
Na lądzie czekają na Was hinduistyczne świątynie, tarasy pól ryżowych oraz jedyne w swoim rodzaju wytwory lokalnego rzemiosła artystycznego.

KOMODO
Wyprawę polecamy zwieńczyć 4 dniowym safari nurkowym na Komodo. Komodo to Park Narodowy stworzony z myślą o zamieszkujących tu waranach, smokach z Komodo, największych jaszczurek na świecie (dorastają do 3 metrów długości). Po czterodniowym safari nurkowym udacie w się w głąb wyspy na trekking, podczas którego zobaczycie warany w ich naturalnym środowisku.
Nurkowanie na Komodo jest bardzo różnorodne, wody Oceanu Indyjskiego mieszają się tutaj z wodami Pacyfiku. Północ różni się od Południa. Od nurkowań przy ścianach, w prądach z rekinami, barakudami, tuńczykami, delfinami i mantami, po rajskie ogrody koralowe, a tam żółwie i bumphead parrotfishe, aż po raj dla miłośników życia bezkręgowego, czyli ślimaki, krewetki i kraby.

SEZON NURKOWY: w Indonezji twa praktycznie przez cały rok, najlepiej jednak polecieć na nurkowanie w porze suchej, między kwietniem a listopadem.

Przykładowy plan podróży

dzień 1

Wylot z Polski.

dzień 2

Przylot do Jakarty.
Nocleg w hotelu.

dzień 3

Przelot lokalny z Jakarty do Manado.
Transfer na Lambeh.
Zakwaterowanie w resorcie Bastianos.

dzień 4

Trzy nurkowania na Lembehu.

dzień 5

Trzy nurkowania na Lembehu.

dzień 6

Przed południem rafting po rzece.
Po południu Park Narodowy Tangkoko z małpkami tarsier.

dzień 7

Wylot do Denpasar na Bali.

dzień 8

Nurkowanie z MOLA MOLA na Crystal Bay i North Penida.

dzień 9

Przelot na Komodo.
Transfer na łódź.
Wypłynięcie na 4 dniowe safari.
Pierwsze nurkowanie.

dzień 10-12

Trzy dni nurkowe, do trzech nurkowań dziennie.
Ostatniego dnia wieczorne zwiedzanie Parku Narodowego Rinca z żyjącymi tam waranami.

dzień 13

Wylot z Komodo.
Przylot do Denpasar.
Nocleg w hotelu w Kucie.

dzień 14

Wylot z Denpasar do Europy.
Przylot do Polski.

Cena

CENA pakietu uzależniona jest od standardu hotelu oraz ilości dni nurkowych. W celu przygotowania oferty szytej na miarę prosimy o kontakt.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

zarezerwuj