Socorro

Socorro to wyspa należąca do Archipelagu Revillagigedos położonego we wschodniej części Pacyfiku, 250 mil na południe od wybrzeży Półwyspu Kalifornijskiego w Meksyku. Zaraz obok Cocos i Galapagos, Socorro zaliczane jest do czołowych miejsc nurkowych na świecie. Ze względu na bardzo dużą liczebność gatunków pelagicznych Socorro nazwane zostało potocznie Meksykańskim Galapagos.

Do niezwykłych należą tu spotkania z olbrzymimi mantami zwanymi PACIFIC MANTA RAYS, ich zachowanie wyróżnia się tutaj na tle wszystkich innych miejsc na świecie w których występują. Interakcja z nurkami jest niesamowita, manty podpływają bardzo blisko i długo pozwalają siebie podziwiać.

Podobne zachowanie przejawiają cudowne stada dzikich DELFINÓW, olbrzymie, spokojne i żywo zainteresowane nurkami, potrafią im towarzyszyć i ich obserwować przez cały czas nurkowania!

Ponadto olbrzymie stada rekinów młotów, od niedawna stada Silky sharks, Galapagos sharks, White Tip Sharks, Silver Tip Sharks,  rekiny wielorybie, olbrzymie tuńczyki, wahoo, a nawet humbaki.

Nurkowanie na Socorro organizowane jest podczas tygodniowego safari na łodzi. Sezon na Socorro trwa od listopada do maja. W kwietniu temperatura wody wynosi około 24- 26 stopni C.

CENA safari nurkowego uzależniona jest od standardu łodzi. W celu przygotowania oferty szytej na miarę prosimy o kontakt.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

zarezerwuj