Safari Północne

EGIPT to najbliższa i najpopularniejsza destynacja nurkowa dla Europejczyków. Lot zajmuje jedyne cztery godziny. Morze Czerwone słynie z krystalicznej wody, gdzie widoczność sięga zwykle do 40 metrów. Jest to wspaniałe miejsce na rozpoczęcie i kontynuowanie pasji nurkowej.

SAFARI PÓŁNOCNE w Egipcie to nurkowanie na najsłynniejszych wrakach w północnej części Morza Czerwonego łączone z nurkowaniem rafowym w pięknych koralowych ogrodach Ras Muhammad i nie tylko.

Punktem głównym programu to nurkowanie na słynnym i arcyciekawym wraku SS THISTLEGORM oraz na niedawno odkrytym wraku ROSALIE MOELLER. Obydwa statki zatopione zostały podczas II Wojny Światowej. SS Thistlegorm brytyjski statek handlowy, zbombardowany został w 1941 roku przez Niemców, w trakcie transportu zaopatrzenia militarnego dla jednostek brytyjskich stacjonujących na terenie Północnej Afryki. Historia powtórzyła się dwa dni później z kolejnym statkiem dostawczym Rosalie Moeller.

Ponadto nurkowanie na czterech wrakach na ABU NUHAS, podwodnym cmentarzysku. Rafa znajduje się na szlaku morskim w kierunku Kanału Sueskiego. Zatopionych zostało tutaj najwięcej statków z całego obszaru Morza Czerwonego. Wraki scenicznie porośnięte są koralami, fantastyczne do ujęć fotograficznych, szczególnie Carnatic, zatopiony w 1869 roku.

Podczas safari odwiedzicie również przepiękny ogród koralowy, Park Narodowy RAS MUHAMMAD, znajdujący się na samym czubku Synaju, niedaleko Sharm el Sheikh. Park słynie z zapierających dech ścian rafowych bogato porośniętych w miękkie i twarde korale, domu dla olbrzymich ilości szkół ryb tropikalnych.

SEZON NURKOWY trwa tutaj przez cały rok, w miesiącach letnich temperatura wody sięga 30 stopni C, zimą spada do 20 stopni C.

Plan safari nurkowego

dzień 1

Wylot z Polski.
Przylot do Hurghady, zakwaterowanie na łodzi.

dzień 2-7

Sześć dni nurkowych. Od trzech do czterech nurkowań dziennie.
M. in. nurkowanie na wrakach Thistlegorm, Rosalie Moeller, na rafach Ras Muhammad, Abu Nuhas.

dzień 8

Zdanie łodzi, transfer na lotnisko.
Wylot do Polski.

Cena

CENA safari nurkowego uzależniona jest od klasy łodzi i ilości dni nurkowych. Firma Feel Active.pl jest przedstawicielem łodzi nurkowych w Egipcie. Na Wasze życzenie dobierzemy i doradzimy odpowiednią łódź, termin oraz trasę safari nurkowego.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

zarezerwuj