Mozambik

MOZAMBIK oferuje światowej klasy nurkowanie w ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego. Bajeczne wybrzeże Mozambiku o długości 2500 kilometrów kryje w sobie niezwykłą różnorodność ryb tropikalnych oraz rafy koralowej. Największą atrakcją są tutaj MANTY i REKINY WIELORYBIE. W lipcu ponadto do wybrzeży Mozambiku przypływają HUMBAKI!

Plecamy pobyt w TOFO. Jest to klimatyczna, nurkowa miejscowość, położona nad samym Oceanem Indyjskim, wzdłuż pięknej, piaszczystej plaży. Zakwaterowanie organizujemy w komfortowych bungalowach lub willi, leżących blisko plaży, niedaleko bazy nurkowej.

SEZON NURKOWY w Mozambiku trwa przez cały rok. Najlepszy okres na nurkowanie z REKINAMI WIELORYBIMI trwa od października do marca. Od czerwca do września z kolei, do wybrzeży Mozambiku przypływają migrujące HUMBAKI.

Po nurkowaniu w Mozambiku można wybrać się na trzydniowe safari autami terenowymi w PARKU NARODOWYM KRUGERA, znajdującym się na terenie Republiki Południowej Afryki. Park rozciąga się wzdłuż granicy z Mozambikiem na długość 350 kilometrów, ma szerokość 60 kilometrów. Porośnięty takimi drzewami jak m. in. akacje, figowce, baobaby oraz drzewa marula, jest domem dla 150 gatunków ssaków oraz 507 gatunków ptaków. Park zamieszkuje m. in. „Wielka Piątka”, czyli pięć najgroźniejszych i największych zwierząt w Afryce: lwy, słonie, nosorożce, lamparty oraz bawoły.

Przykładowy plan podróży

dzień 1

Wylot z Polski.

dzień 2

Przylot do Johannesburga. Przesiadka.
Wylot do Inhambane w Mozambiku.
Transfer na Tofo.

dzień 3-8

Sześć dni nurkowych, dwa nurkowania dziennie, m. in. na Manta Reef, The Oasis, Galleria, Table Top, Crocodile Rock.
Szansa zobaczenia: rekiny wielorybie, manty, delfiny, rekiny: White tip i grey reef sharks..

dzień 9

Dzień wypoczynkowy.

dzień 10

Wylot z Inhambane do Maputo, stolicy Mozambiku.
Przejazd przez granice do RPA, w kierunku Narodowego Parku Krugera.
Nocleg po drodze w Nelspruit, stolicy południowoafrykańskiej prowincji Mpumalanga.

dzień 11-13

Trzy dniowe safari w Parku Krugera. Dwa noclegi na kampingu na terenie Parku.

dzień 14

Transfer do Johannesburga. Po drodze obejrzeć można spektakularny Kanion Rzeki Blyde.
Nocleg w hotelu.

dzień 15

Wylot z Johannesburga do Polski.

dzień 16

Powrót do Polski.

Cena

CENA pakietu uzależniona jest od standardu hotelu oraz ilości dni nurkowych. W celu przygotowania oferty szytej na miarę prosimy o kontakt.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

zarezerwuj