Meksyk Jukatan

Półwysep Jukatan i miejscowość Playa del Carmen uważamy za jedne z najbardziej malowniczych miejsc na KARAIBACH. Piękne plaże i doskonałe warunki do podwodnych wypraw. Szczególnie popularnym miejscem do podróży podwodnych są słynne CENOTY, Nohoch Nah Chich Cave System – najdłuższy system podwodnych jaskiń na świecie. Miłośnicy niezwykłych krajobrazów mogą podziwiać tu fantastyczne formy skalne dzięki wyjątkowej przejrzystości wody – nawet do 100 m! Unikalne zjawisko, które można zaobserwować to efekt wizualny, jaki daje mieszanie się słodkiej i słonej wody.

Równie niezwykłym miejscem na nurkowanie w Meksyku są wody przy WYSPIE COZUMEL. Znajduje się tu piękna rafa koralowa z mnóstwem egzotycznych ryb, a także ogromnych żółwi. Szansę na podziwianie podwodnego świata daje bardzo dobra przejrzystość wody, zapewniająca do 50 m widoczności.

Na stałym lądzie można podziwiać równie ciekawe atrakcje turystyczne. Polecamy szczególnie prekolumbijskie miasto dawnej cywilizacji Majów – CHICHEN ITZA (znaczy Źródła Ludu Itza). Osada istniała już od około V wieku, zaś punkt kulminacyjny swojego rozwoju osiągnęło około X- XI wieku. Fascynujące budowle, obrócone przez upływ czasu w ruiny, były osiągnięciem architektonicznym ludu, do którego należeli odkrywcy cyfry zero, astronomowie, matematycy i genialni budowniczowie. Można tu podziwiać m.in.: El Castillo- Świątynię Kukulkana, Świątynię Wojowników, Świątynię Jagura oraz boisko do gry w pelotę.

Najlepszy okres dla nurków na podwodne wyprawy w Meksyku przypada pomiędzy listopadem a kwietniem, w pozostałych miesiącach letnich zdarzyć się mogą huragany.

Przykładowy plan podróży

Dzień 1

Wylot z Polski.

Dzień 1

Przylot do Cancun tego samego dnia.
Przejazd do miejscowości Playa del Carmen.

Dzień 2

Dwa nurkowania wokół wyspy Cozumel.

Dzień 3-5

Trzy dni nurkowe w cenotach, łącznie sześć nurkowań.
Nurkowania m. in. w cenotach: Grand Cenote, Dos Ojos, Chac Mol.

Dzień 6

Wycieczka do prekolumbijskiego miasta cywilizacji Majów Chichen Itza.

Dzień 7-8

Dwa dni nurkowe na lokalnych rafach Playa del Carmen.

Dzień 9

Wylot z Cancun do Europy.

Dzień 10

Powrót do Polski.

Cena

CENA pakietu uzależniona jest od standardu hotelu oraz ilości dni nurkowych. W celu przygotowania oferty szytej na miarę prosimy o kontakt.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

zarezerwuj