Kuba

Kuba to największa z Wysp Karaibskich, należy do Archipelagu Wielkich Antyli. Nurkowanie polecamy w Marii la Gorda, miejscowości leżącej w prowincji Pinar del Rio, nad Morzem Karaibskim, trzysta kilometrów na zachód od Hawany. Równorzędnie z Jardines de la Reina, Maria la Gorda uznana jest za najlepsze nurkowe miejsce na Kubie. Posiada status Parku Narodowego, gdzie ściśle chroniony jest podwodny ekosystem.

Dobrze zachowana rafa słynie z przepięknych formacji korali. Występują tutaj ogromne gorgonie i gąbki, ławice barakud i tuńczyków, a przy odrobinie szczęścia: rekiny młoty, nurse sharki oraz blue sharki.

Morze Karaibskie o egzotycznej przeszłości, kryje w sobie ponadto wspaniałe wraki hiszpańskich galeonów oraz statków korsarzy. Kilka z nich znajduje się w okolicach Marii La Gordy.

Podczas nurkowania proponujemy tygodniowy pobyt w ***hotelu Villa Maria la Gorda, leżącym nad samą karaibską plażą.

Przed nurkowaniem zwiedzić warto najpiękniejszą dolinę Kuby: Vinales z ogromnymi wapiennymi skałami, o fantastycznych kształtach, jaskiniami i podziemnymi rzekami.

Po nurkowaniu obowiązkowo zwiedzanie Hawany, miasta tętniącym życiem, muzyką graną wszędzie na żywo, tańczącymi wokół ludźmi oraz zapachem kubańskich cygar.

Program podróży

Dzień 1

Wylot z Polski.

Dzień 2

Przylot do Hawany. Pierwsza wieczorna zabawa przy kubańskich rytmach!
Nocleg w hotelu w stolicy.

Dzień 3

Wyjazd z Hawany do prowincji Pinar del Rio, dolina Vinales.
Nocleg w hotelu.

Dzień 4

Przejazd do Marii la Gordy.
Zakwaterowanie w ***hotelu Villa Maria la Gorda, w jednopiętrowych bungalowach, w dwuosobowych klimatyzowanych pokojach. Wyżywienie w ramach pakietu składa się ze śniadania oraz obiadokolacji.

Dzień 5-9

Pięć dni nurkowych, dwa nurkowania dziennie. Nurkowania w większości odbywają się z łodzi.
Dla chętnych możliwość wykupienia dodatkowych nurkowań.

Dzień 10

Przejazd busem do Hawany.

Dzień 11

Całodzienne zwiedzanie Hawany.

Dzień 12

Wylot z Kuby.

Dzień 13

Przylot do Polski.

Cena

CENA pakietu uzależniona jest od standardu hotelu oraz ilości dni nurkowych. W celu przygotowania oferty szytej na miarę prosimy o kontakt.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!