Japonia

Nurkowanie w JAPONII jest bardzo różnorodne, a sam kraj zachwyca zarówno przyrodniczo jak i kulturalnie. Zaskoczy i oczaruje absolutnie każdego podróżnika.

Na Okinawie zanurkować można na archipelagu tropikalnych wysp KERAMA, leżących 32 kilometry na południowy zachód od Okinawy. Archipelag składa się z 22 wysepek oferujących nurkowanie rafowe i nurkowanie macro.  Pięknie zachowana rafa, z dobrą widocznością i temperaturą wody sięgającą około 20- 22 stopni C.

Kolejnym  punktem wartym odwiedzenia to wyspa YONAGUNI, najdalej wysunięty punkt na południowy zachód Japonii, znajduje się zaledwie 100 km od Tajwanu. Wyspa słynie z nurkowania w prądzie z rekinami w tym głównie rekinami młotami. Kolejna atrakcja to mityczne ruiny zalanego miasta. Naukowcy spierają się do dziś czy są to ruiny czy naturalna formacja skalna, popękana dzięki ruchom tektonicznym. Gdyby było to faktycznie zalane miasto, byłby to dowód istnienia cywilizacji znacznie starszej od tej, która rozwijała się w Starożytnym Egipcie. Temperatura wody sięgnie tutaj 23- 25 stopni C.

Ponadto polecamy dawną stolicę Japonii KYOTO. Kyoto to miasto w którym do dziś spotkać można gejsze. Samych zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa Unesco jest aż 17.  Wspaniałe świątynie dosłownie jedna przy drugiej, ascetyczne tradycyjne ogrody w duchu buddyzmu Zen. A wszystko to w otoczeniu kwitnących wiśni.

Cena

CENA pakietu uzależniona jest od standardu hotelu oraz ilości dni nurkowych. W celu przygotowania oferty szytej na miarę prosimy o kontakt.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

zarezerwuj