Donsol- Malapascua- Bohol

Wyprawę na FILIPINACH polecamy rozpocząć w słynnym DONSOL, miejscu, gdzie występuje jedna z największych na świecie populacji rekinów wielorybich. Z maską i rurką podziwiać tu można największe ryby na świecie i zanurkować z licznie występującymi tu mantami.

Następny punkt programu to MALAPASCUA, mała tropikalna wyspa znajdująca się w centralnej części Filipin, tuż nad wyspą Cebu. Malapascua znaczy „Złe Boże Narodzenie”, tak nazwał wyspę Hiszpan, który wylądował tutaj pewnego sztormowego bożonarodzeniowego dnia, około 1500 roku. Jest to rajska wyspa, bez dróg i samochodów, porośnięta palmami kokosowymi, o cudownych, piaszczystych plażach.
Niezwykłe zróżnicowanie podwodnej fauny i flory powoduje, że każdy nurek znajdzie dla siebie coś ciekawego. Występują tutaj zarówno strome ściany rafowe oraz piaszczyste i trawiaste wypłaszczenia, wspaniałe formacje miękkich i twardych korali, duuże ryby oraz świat macro dla fascynatów małych i rzadkich stworzeń podwodnych. Największa atrakcja regionu to: rekiny kosogone (tresher sharks), manty oraz kolorowe mandarin fish.

Ostatni punkt programu to wyspa BOHOL i jej południowy koniec. Odwiedzicie klimatyczną i popularną w centralnych Filipinach plażę Alona Beach. Zanurkujecie w jej okolicznych rafach, na lądzie odwiedzicie bajkowe Czekoladowe Wzgórza i rezerwat najmniejszych na świecie małpek tarsier.

Sezon nurkowy na Filipinach trwa przez cały rok, najlepszy okres to pora sucha, między listopadem a majem.

Przykładowy plan podróży

dzień 1

Wylot z Polski.

dzień 2

Przylot do Manili.
Nocleg w hotelu w centrum Manili.

dzień 3

Przelot lokalny do Legaspi.
Transfer do Donsol.
Zakwaterowanie w Elysia Beach Resort w Donsol.

dzień 4

Snorkleing z rekinem wielorybim (koło 3h).
W nocy wycieczka łodzią na rzekę na podziwianie świetlików.

dzień 5

Trzy nurkowania, m. in. z mantami.

dzień 6

Wylot z Legaspi do Cebu (przesiadka w Manili).
Transfer na wyspę Malapascua.
Zakwaterowanie w Tepanee Beach Hotel.

dzień 7-9

Trzy dni nurkowe. Planowanych jest 6 nurkowań na okolicznych rafach. Nurkowanie odbywa się z łodzi. Pod wodą spotkamy: rekiny kosogone (tresher sharks), manty, płaszczki, orlenie, historiony, barakudy, ośmiornice, mątwy, krewetki oraz wiele innych. Zwiedzimy ponadto kilka zatopionych wraków z II Wojny Światowej.

dzień 10

Transfer na południowy koniec wyspy Bohol, na słynną plażę Alona.
Zakwaterowanie w resorcie Lost Horizon.

dzień 11-12

Dwa dni nurkowania na rafach w okolicach wyspy Bohol.

dzień 13

Całodniowa wycieczka: Czekoladowe Wzgórza, rzeka Loboc oraz rezerwat najmniejszych na świecie małpek tarsier.

dzień 14

Transfer do Cebu.
Wylot z Cebu.
Zakwaterowanie w hotelu w Manili.

dzień 15

Wylot z Manili do Polski.

dzień 16

Lądowanie w Polsce.

Cena

CENA pakietu uzależniona jest od standardu hotelu oraz ilości dni nurkowych. W celu przygotowania oferty szytej na miarę prosimy o kontakt.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

zarezerwuj