Catalina Island Kalifornia

KALIFORNIA to raj dla miłośników przyrody.

Polecamy nurkowanie w magicznych lasach kelpowych, podwodnych listownicowcach wysokich na 50 metrów. Oszałamiające efekty świetlne kelpowych labiryntów, ponadto lobstery, scallopy, z rekinów: sea horn sharks, swell sharks, rzadkie angel sharks, leopard sharks oraz fantastyczna zabawa z uchatkami kalifornijskimi. Wszystko to u wybrzeży Los Angeles, na WYSPIE CATALINA, należącej do archipelagu wysp Południowej Kalifornii zwanych Channel Islands.

SEZON NURKOWY na Catalinie trwa przez cały rok, woda jednak jest ciepła (koło 17- 23stC) tylko w miesiącach letnich i jesiennych, od maja do końca października.

Jako kolejne punkty wyprawy proponujemy:

SEQUOIA NATIONAL PARK w stanie Kalifornia, a w nim potężne góry, kaniony, rzeki, wodospady i Giant Forest/ Wielki Las: najwyższe drzewa na świecie sekwoje, w tym Generał Sherman, największe drzewo świata, posiada 83 m wysokości i między 2300 a 2700 lat życia.

WIELKI KANION, niezaprzeczalnie jeden z najwspanialszych pomników natury na świecie. Potężny przełom rzeki Kolorado w stanie Arizona, powstawał 10 mln lat, osiągnął 349 km długości, a w najgłębszym miejscu 2000 m głębokości. Skały osadowe kanionu o rozmaitych typach i strukturach, stworzyły fantastyczne kształty, swoją potęgą zapierające dech w piersi. Podczas wycieczki udamy się na jednodniowy trekking w głąb kanionu.

Przykładowy plan podróży

Dzień 1

Wylot z Polski.

Dzień 2

Przylot do Los Angeles.
Nocleg w hotelu w Long Beach.

Dzień 3

Przepłynięcie promem na wyspę Catalina
Zakwaterowanie w komfortowym Catalina Canyon Hotel.

Dzień 4-7

Cztery dni nurkowe.
Nurkowania odbywają się z łodzi.

Dzień 8

08:00 prom do Long Beach.
Powrót do Polski lub zwiedzanie parków narodowych i miast (np. Los Angeles, San Francisco, Las Vegas..).

Cena

CENA pakietu uzależniona jest od standardu hotelu oraz ilości dni nurkowych. W celu przygotowania oferty szytej na miarę prosimy o kontakt.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

zarezerwuj