Brothers & Daedalus Isl.

EGIPT to najbliższa i najpopularniejsza destynacja nurkowa dla Europejczyków. Lot zajmuje jedyne cztery godziny. Morze Czerwone słynie z krystalicznej wody, gdzie widoczność sięga zwykle do 40 metrów. Jest to wspaniałe miejsce na rozpoczęcie i kontynuowanie pasji nurkowej.

Zapraszamy na Safari nurkowe na rafach wokół Brothers Islands, Daedalus i Elphinstone. Rafa w postaci stromo opadających ścian, porośnięta jest miękkimi oraz twardymi koralami. Występuje tutaj siedem gatunków rekinów. Jest to jedyne miejsce w Morzu Czerwonym, gdzie zapewnić Wam możemy spotkanie co najmniej kilku rekinów w ciągu jednego dnia nurkowego.

Spotkać tu można: rekiny kosogone, młoty, szare rekiny rafowe , rekiny srebrnopłetwe, białopłetwe rekiny oceaniczne, rekiny białopłetwe rafowe, oraz silk sharks.

Rafy wokół Brothers Islands oraz Daedalus i Elphinstone pozostały jedynym tak wspaniale zachowanym światem podwodnym w Morzu Czerwonym po stronie egipskiej. Jest to związane z ograniczoną liczbą turystów podwodnych w związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi w ciągu zimy i dużą odległością od lądu. Występuje tutaj niespotykana nigdzie indziej w Morzu Czerwonym duża ilość ryb i wspaniale zachowana rafa koralowa.

Nurkowanie w opisanych miejscach w związku z silnymi prądami nie należy do najłatwiejszych i polecane jest dla doświadczonych nurków.

SEZON NURKOWY trwa tutaj przez cały rok, w miesiącach letnich temperatura wody sięga 30 stopni C, zimą spada do 20 stopni C.

Plan safari nurkowego

dzień 1

Wylot z Polski.
Przylot do Hurghady, zakwaterowanie na łodzi.

dzień 2-7

Sześc dni nurkowych. Od trzech do czterech nurkowań dziennie.

dzień 8

Zdanie łodzi, transfer na lotnisko w Hurghadzie.
Wylot do Polski.

Cena

CENA safari nurkowego uzależniona jest od klasy łodzi i ilości dni nurkowych. Firma Feel Active.pl jest przedstawicielem łodzi nurkowych w Egipcie. Na Wasze życzenie dobierzemy i doradzimy odpowiednią łódź, termin oraz trasę safari nurkowego.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

zarezerwuj