Nurkowanie Indonezja Banda

termin 07 - 20.11.2019

MORZE BANDA położone w sercu Indonezji, jest jednym z mórz wewnętrznych Archipelagu Malajskiego. Minimalna ilość ludzkiej populacji w tym regionie pomogła zachować tętniące życiem rafy koralowe. Pod wodą żyje tak wiele gatunków ryb, że specjaliści do dzisiaj nie ustalili dokładnej liczby. Wiadomo jedynie, że występuje tutaj ponad 3000 gatunków ryb i kilkaset gatunków korali. Najzdrowsze rafy karaibskie dla przykładu mają jedynie 10- 20% gatunków z tej liczby.

Wypłyniemy na rejs z wyspy Ambon, to tutaj do dzisiaj znajduje się jedno z najlepszych nurkowań macro na świecie. Pełno tu takich stworzeń jak: devil scorpionfish, strange octopus, boxer crabs, leaf scorpionfish, nudibranchs galore, weird frogfish, shrimps, stargazers itp.. Oprócz macro nurkować będziemy na rafach i ścianach rafowych, zobaczmy mnóstwo szkół ryb w tym szkoły barakud, rekinów młotów i orleni. Ponadto żółwie, manty, mandarynki i wiele innych.

Na 8 dniowy rejs popłyniemy wspaniałym statkiem żaglowo- motorowym SEA SAFARI VI. Drewniany, klimatyczny a do tego niezwykle komfortowy, zabierze nas w prawdziwą morską i egzotyczną przygodę! Na pokładzie statku znajduje się 10 dwuosobowych kabin na trzech pokładach. Łącznie pomieści 20 nurków. 

Program podróży

07/11

Wylot z Polski.

08/11

Przylot do Jakarty, stolicy Indonezji. Nocleg w hotelu.

09/11

Przelot z Jakarty do Ambon. Nocleg w hotelu.

10/11

Zakwaterowanie na łodzi Sea Safari VI. Wypłynięcie w 8 dniowy rejs. Pierwsze nurkowania w porcie w Ambon, do portu tego przypływali słynni żeglarze tacy jak Magellan i Cook. Pod wodą w porcie brzegi to strome zbocza wulkanu. Jest to tu jedno z najlepszych macro nurkowań na świecie m.in. rzadka Ambon scorpion fish. Oprócz tego ciekawy wrak.

11/11

Suanggi Island (3 nurkowania) pośrodku Morza Banda mała wyspa z pięknie zachowaną rafą, przyciąga takie ryby jak: napoleony, żółwie, tuńczyki, rainbow runner, wielkie ławice barakud i bannerfishy, ciekawe redtooth triggery.

12- 15/11

16 nurkowań na Banda Neira. Region zdominowany wyrastającym z morza aktywnym wulkanem. Żyją tu największe na świecie ryby mandarynki. Słynne miejsca nurkowe to: Lava Flow Banda, Batu Kapal. Dla chętnych trekking na Gunung Api.

16/11

4 nurkowania na Nusa Laut. Wschód od Ambon. To tutaj najbardziej kochał nurkować tutejszy pionier nurkowania: Larry Smith.

17/11

2 nurkowania na Ambon, na wraku i macro na Laha Muck Critters.

18/11

Wykwaterowanie z łodzi. Wylot do Jakarty. Nocleg w hotelu w Jakarcie.

19/11

Wylot z Jakarty.

20/11

Przylot do Polski.

Cena 3520 Usd

Cena zawiera:

  • 8 dniowe safari nurkowe na pokładzie statku Sea Safari VI, z pełnym wyżywieniem, nurkowaniem (do 4 nurkowań dziennie) i zakwaterowaniem w podwójnych, klimatyzowanych kajutach;
  • ubezpieczenie turystyczne KL i NNW;
  • opiekę polskiego pilota i instruktora nurkowego.

Cena nie zawiera:

  • przelotów;
  • opłaty parkowej z transferami 200 Usd;
  • dopłaty do kajuty jednoosobowej 300 Usd;
  • hoteli i pobytu w Ambon i Jakarcie przed i po safari;
  • ubezpieczenia nurkowego.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

zarezerwuj