Kolumbia wycieczka

termin 14 - 24.02.2020

KOLUMBIA wita w krainie El Dorado, położona na północy Ameryki Południowej, jest czwartym co do wielkości państwem tego kontynentu. Ten barwny kraj ma niezwykle bogatą kulturę i wspaniałą przyrodę. Znany z ciężkiej przeszłości, dziś staje się nowoczesnym państwem zwróconym ku przyszłości.

Program podróży

14/02

Zakończenie safari nurkowego na Malpelo. Przejazd z Buenaventury do Cali.
Lub przylot tego dnia z Polski do Cali.
Nocleg w hotelu.

15/02

Zwiedzanie Cali: zaczynamy od posągu "El gate del Rio". Kot pozostaje jednym z najważniejszych symboli miasta. Następnie udamy się do centrum miasta, aby zwiedzić dzielnicę San Antonion: kościół La Merced, plac Caicedo i teatr miejski. Następnie Cristo Rey, który chroni miasto z otwartymi ramionami, jak Cristo Rey z Rio de Janeiro w Brazylii. Wreszcie wespniemy się na miradora Sebatian de Bel Alcazar, założyciela miasta. Na koniec poznamy salsę. Będziemy mieli jedną godzinę lekcji, ucząc się tańczyć w latynoskich rytmach, a para tancerzy pokaże słynną salsę Caleña.

Uwaga: Opłata za wstęp do muzeów i kościołów nie jest wliczona w cenę.

16/02

Przejazd na lotnisko w Cali.
Przelot wewnętrzny z Cali do Medellin.
Przylot do Medellin i przejazd do hotelu.

Wycieczka po mieście poświęcona transformacji urbanistycznej i sztuce miejskiej. Odwiedzimy m.in. znaną z mrocznej przeszłości dzielnicę Comuna 13. która dzisiaj bardzo się odmieniła i rozwinęła. Oglądać będziemy murale i graffiti które stały się częścią krajobrazu tego miasta. Kolektyw Casa Kolacho opowie nam o młodych artystach zaangażowanych w sztukę, która ocaliła ich los.

17/02

Całodzienny wyjazd do Antioquian. Najpierw odwiedzimy El Peñol, imponujący granitowy monolit na brzegu sztucznego jeziora, utworzonego z pobliskiej tamy. Po wspięciu się na 659 kamiennych stopni, dotrzemy na szczyt Peñol z widokiem na jezioro i wioskę. Następnie zwiedzimy barwną wioskę Guatapé.

18/02

Przelot wewnętrzny z Medellin do Santa Marty.
Zakwaterowanie w hotelu.
Czas wolny.

Santa Marta to jedno z najstarszych miast Kolumbii, położone w malowniczej zatoce.
Małe urocze miasteczko było miejscem ostatniego spoczynku Simona Bolivara, jest idealną bazą wypadową do zanurzenia się w samo serce Parku Narodowego Tayrona na 4-dniową wyprawę do La Cuidad Perdida - Zaginionego Miasta, w którym żyli Indianie Kogis.

19/02

Transfer jeepami do wioski El Mamey, gdzie rozpoczynamy trekking do Zaginionego Miasta.
Po obiedzie w wiosce, w towarzystwie lokalnego przewodnika, rozpoczynamy wędrówkę. To początek czterech dni marszu, aby dotrzeć do świętego miejsca Indian Kogi.
Około 4-5 godzin marszu.

Podczas trekkingu nocleg w hamaku lub w bardzo podstawowym zakwaterowaniu (koc i moskitiera są zapewnione). W cenie trekkingu: trzy posiłki dziennie i miejscowy przewodnik.

20/02

Wczesne wyjście na wycieczkę do serca górnej doliny utworzonej przez Rio Buritaca.
Po drodze mijamy małe tubylcze wioski i spotykamy ludzi z Kogis, przemierzając różnorodne tropikalne krajobrazy, które prowadzą do wioski Mutanshi.
Obiad nad rzeką, w której będzie można się wykąpać.
Około 6 godzin marszu.

21/02

Tego dnia dojdziemy do Zaginionego Miasta.
Po wejściu na 1200 schodkowych kamieni dotrzemy do stanowiska archeologicznego w Teyuna.
Większość 140 tarasów połączonych schodami i obsługiwanych przez złożone systemy dystrybucji wody odkryto w latach 1975-1976. Na tych platformach stały budynki dawnej zaginionej cywilizacji, która jest określana jako lud Tayrona, którego potomkowie wciąż żyją w tych górach.
Powrót do obozu na lunch.
Następnie przemarsz do ostatniego obozu tej wędrówki.
Około 6 godzin marszu.

22/02

Ostatni dzień wędrówki. Wrócamy do wioski El Mamey.
Obiad w wiosce, a następnie przejazd samochodem do Santa Marta.
Około 3 do 4 godzin marszu.

Nocleg w hotelu.

23/02

Rano transfer do Cartageny de Indias, na wybrzeżu Karaibskim.
Podróż autem zajmie od 4 do 5 godzin jazdy.
Po południu wybierzemy się na wycieczkę z przewodnikiem po Walled City, w tym na zwiedzanie najpiękniejszych miejsc, takich jak San Diego, Plaza Santo Domingo, Getsemani i innych atrakcji o bardzo bogatej historii.

Stolica departamentu Bolivar, Cartagena de Indias to kolonialne miasto na atlantyckim wybrzeżu Kolumbii. Założone w 1533 r. Przez Pedro de Heredię, odgrywało kluczową rolę w Imperium Hiszpańskim przez prawie trzy stulecia.
Dziś kolonialne miasto i twierdza Cartagena de Indias zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Port był ważnym portem handlowym, a umocnienia wojskowe były jednym z najbardziej kompletnych systemów obronnych w Ameryce Południowej.

Nocleg w hotelu.
Obejmuje: prywatny transport, opłaty za wstęp wymienione w programie, wycieczki (prywatne), lokalny przewodnik po angielsku, pokój i śniadanie

24/02

Wylot z Kartageny do Polski lub do Meksyku na kolejny program nad Morzem Korteza.

Cena 1940 Usd

Cena zawiera:

– transfery;

– zakwaterowanie ze śniadaniem w dwuosobowych pokojach, w 3* hotelach;

– 4 dniowy trekking do Zaginionego Miasta, a w tym: lokalny przewodnik, trzy posiłki dziennie, nocleg w hamaku lub podstawowym zakwaterowaniu, koc i moskitiera do spania;

– opieka lokalnego przewodnika;

– opieka polskiego pilota;

– ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie zawiera:

– biletów wstępu w Cali,

– przelotów głównych,

– przelotów wewnętrznych;

– wyżywienia niewymienionego w programie;

– napiwków.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

Zarezerwuj