Kolumbia wycieczka

termin 15 - 26.06.2021

KOLUMBIA wita w krainie El Dorado, położona na północy Ameryki Południowej, jest czwartym co do wielkości państwem tego kontynentu. Ten barwny kraj ma niezwykle bogatą kulturę i wspaniałą przyrodę. Znany z ciężkiej przeszłości, dziś staje się nowoczesnym państwem zwróconym ku przyszłości.

Program podróży

15/06

Zakończenie safari nurkowego na Malpelo. Przejazd z Buenaventury do Cali.
Lub przylot tego dnia z Polski do Cali.
Nocleg w hotelu.

16/06

Zwiedzanie Cali: zaczynamy od posągu "El gate del Rio". Kot pozostaje jednym z najważniejszych symboli miasta. Następnie udamy się do centrum miasta, aby zwiedzić dzielnicę San Antonion: kościół La Merced, plac Caicedo i teatr miejski. Następnie Cristo Rey, który chroni miasto z otwartymi ramionami, jak Cristo Rey z Rio de Janeiro w Brazylii. Wreszcie wespniemy się na miradora Sebatian de Bel Alcazar, założyciela miasta. Na koniec poznamy salsę. Będziemy mieli jedną godzinę lekcji, ucząc się tańczyć w latynoskich rytmach, a para tancerzy pokaże słynną salsę Caleña.

Uwaga: Opłata za wstęp do muzeów i kościołów nie jest wliczona w cenę.

17/06

Przejazd na lotnisko w Cali.
Przelot wewnętrzny z Cali do Medellin.
Przylot do Medellin i przejazd do hotelu.
Czas wolny.

18/06

Wycieczka po mieście poświęcona transformacji urbanistycznej i sztuce miejskiej. Odwiedzimy m.in. znaną z mrocznej przeszłości dzielnicę Comuna 13. która dzisiaj bardzo się odmieniła i rozwinęła. Oglądać będziemy murale i graffiti które stały się częścią krajobrazu tego miasta. Kolektyw Casa Kolacho opowie nam o młodych artystach zaangażowanych w sztukę, która ocaliła ich los.
Nocleg w hotelu w Medellin.

19/06

Całodzienny wyjazd do Antioquian. Najpierw odwiedzimy El Peñol, imponujący granitowy monolit na brzegu sztucznego jeziora, utworzonego z pobliskiej tamy. Po wspięciu się na 659 kamiennych stopni, dotrzemy na szczyt Peñol z widokiem na jezioro i wioskę. Następnie zwiedzimy barwną wioskę Guatapé.

20/06

Przelot wewnętrzny z Medellin do Santa Marty.
Zakwaterowanie w hotelu w Santa Marta.
Pół dnia wycieczki w otoczeniu Karaibskiego Morza po malowniczej okolicy Sierra Nevady.

21/06

Tego dnia planowany trekking w głąb krainy Sierra Nevada, w Parku Narodowym Tyrona. Trekking po malowniczym górskim terenie pełnym wodospadów i punktów widokowych na góry i Morze Karaibskie.
Nocleg w hotelu w Santa Marta.

22/06

Rano transfer do Cartageny de Indias, na wybrzeżu Karaibskim.
Podróż autem zajmie od 4 do 5 godzin jazdy.
Po południu wybierzemy się na wycieczkę z przewodnikiem po Walled City, w tym na zwiedzanie najpiękniejszych miejsc, takich jak San Diego, Plaza Santo Domingo, Getsemani i innych atrakcji o bardzo bogatej historii.

Stolica departamentu Bolivar, Cartagena de Indias to kolonialne miasto na atlantyckim wybrzeżu Kolumbii. Założone w 1533 r. Przez Pedro de Heredię, odgrywało kluczową rolę w Imperium Hiszpańskim przez prawie trzy stulecia.
Dziś kolonialne miasto i twierdza Cartagena de Indias zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Port był ważnym portem handlowym, a umocnienia wojskowe były jednym z najbardziej kompletnych systemów obronnych w Ameryce Południowej.

Nocleg w hotelu w Cartagenie.

23/06

Dzień wolny w Kartagenie. Dalszy ciąg zwiedzania.
Nocleg w hotelu w Cartagenie.

24/06

Wylot z Kartageny do Bogoty.
Zwiedzanie stolicy Kolumbii.
Nocleg w hotelu w Bogocie.

25/06

Wylot z Bogoty do Polski.

26/06

Przylot do Polski.

Cena 1960 Usd

Cena zawiera:

– transfery;

– zakwaterowanie ze śniadaniem w dwuosobowych pokojach, w 3-4* hotelach;

– wymienione wycieczki;

– opiekę lokalnego przewodnika;

– opiekę polskiego pilota;

– ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie zawiera:

– biletów wstępu w Cali, Medellin, Kartagenie i Bogocie;

– przelotów głównych,

– przelotów wewnętrznych;

– wyżywienia niewymienionego w programie;

– napiwków.

** Ze względu na panującą na świecie pandemię Covid-19 szczególnie zalecamy ubezpieczenie w razie rezygnacji z powodu zachorowania.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

Zarezerwuj