Nurkowanie Kanada

termin 02 - 18.10.2019

Według Jacques’a Cousteau: „Nurkowanie w Kolumbii Brytyjskiej to najlepsze nurkowanie w umiarkowanych wodach na świecie..”

Kolumbia Brytyjska, przepiękny krajobrazowo region Kanady, z potężnymi dzikimi górami, oceanem i najstarszym lasem deszczowym strefy umiarkowanej na świecie, oferuje niezwykle ciekawe wrażenia na lądzie, ale również pod wodą.

Podczas nurkowania w parkach morskich na Vancouver Island poszukamy ośmiornic gigantów: giant pacific octopus, ponadto zobaczymy foki, wydry morskie, kraby, squidy, gąbki, anemony, podwodne skalne formacje ze ścianami, grotami i jaskiniami oraz magiczne lasy kelpowe. Z łodzi zobaczyć będziemy mogli wieloryby i orki, a może i nawet pod wodą uda nam się spotkać te ssaki.

Zanurkujemy w dwóch miejscach: Nanaimo oraz Campbell River.

Z Campbell River udamy się ponadto na niezwykłą jednodniową wycieczkę zwaną Grizzly Bear Tour podczas której z łodzi i lądu będziemy podziwiać misie Grizzly w ich naturalnym otoczeniu. W okresie w którym będziemy łososie wracają z morskiej migracji i wpływają w ogromnej ilości do rzek, misie polują na łososie w rzekach a my w tym czasie będziemy mogli podziwiać ten spektakl.

Następna część programu to magiczne góry i parki narodowe na granicy Kolumbii Brytyjskiej i Alberty, majestatyczne Canadian Rocky Mountains, pasmo Gór Skalistych. Jadąc najpiękniejszą drogą świata – słynną Icefield Parkway, odwiedzimy dwa wspaniałe parki narodowe: Banff National Park i Jasper National Park. Parki będziemy zwiedzać pieszo podczas krótkich trekkingów oraz podczas podróży prywatnym busem. Wspaniałe góry, jeziora, kaniony, wodospady m.in. Sunwapta Falls i słynny Glacier Skywalk..

Program podróży

02/10

Wylot z Polski.

03/10

Przylot do Vancouver. Nocleg w hotelu w Vancouver.

04/10

Zwiedzanie miasta. Nocleg w hotelu w Vancouver.

05/10

Dwa nurkowania przy brzegu, w poszukiwaniu giant octopus. Nocleg w hotelu w Vancouver.

06/10

Przejazd promem do Nanaimo. Snorkeling z lwami morskimi. Następnie przejazd do Campbell River. Nocleg w hotelu w Cambell River.

07,08,09/10

Trzy dni nurkowe, sześć nurkowań w rzece Campbell i w lasach kelpowych tam występujących. Plus snorkeling z lwami morskimi.

10/10

Grizzly Bear Tour. Wycieczka łodzią na tereny umiarkowanych lasów deszczowych przy rzece Campbell, obserwacja grizzly.

11/10

Przelot z Campbell River do Calgary, z przesiadką w Vancouver. Po wylądowaniu w Calgary przejazd wynajętym busem do Banff National Park. Nocleg w hotelu w Banff.

12- 13/10

Dwa dni zwiedzania i jednodniowych trekkingów w Banff National Park.

14/10

Przejazd na północ słynną Icefield Parkway do Jasper National Park. Po drodze przejście słynnym Glacier Skywalk. Nocleg w hotelu w Jasper.

15/10

Zwiedzanie Jasper National Park. Jednodniowy trekking. Nocleg w Jasper.

16/10

Powrót tą samą Icefield Parkway do Lake Louise, po drodze m.in. wodospady Sunwapta Falls. Punkty widokowe po drodze. Nocleg w hotelu w okolicach Lake Louise.

17/10

Przejazd na lotnisko w Calgary. Wylot do Polski z przesiadką w Vancouver, lub do Yellow Stone National Park w USA na kolejny program.

18/10

Przylot do Polski.

Cena 3900 Usd

Cena zawiera:

– 14 noclegów w hotelach, w pokojach dwuosobowych;

– przejazd promem na Vancouver Island;

– 4 dni nurkowe, 8 nurkowań plus pływanie z lwami morskimi lub fokami;

– jednodniowa wycieczka Grizzly Bear Tour;

– transfery vanem;

– opłata za parki w Rocky Mountains;

– Skywalk;

– opiekę polskiego instruktora nurkowego i pilota;

– ubezpieczenie podróżne KL i NNW.

 

Cena nie zawiera:

– przelotów głównych do Kanady i przelotu wewnętrznego z Campbell River do Calgary;

– wyżywienia;

– transportu publicznego i biletów wstępu podczas zwiedzania Vancouver;

– biletów wstępu nie wymienionych powyżej;

– ubezpieczenia nurkowego.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

Zarezerwuj