RPA NURKOWANIE MIGRACJA SARDYNEK

termin 27.06 - 03.07.2022

Pod koniec czerwca 2020 zapraszamy na migrację sardynek w Południowej Afryce. Na wschodnim wybrzeżu Wild Coast, w prowincji East Cape będziemy podziwiać emocjonujące polowanie drapieżników na gigantyczne ławice sardynek.

Każdego roku w czerwcu i lipcu miliony migrujących sardynek przypływa do wybrzeży Południowej Afryki, przyciągając stada największych ryb i ssaków wodnych. Delfiny, wieloryby, rekiny, foki i nurkujące ptaki w całych stadach, w jednym miejscu, polują na sardynki.

Spektakl ten obserwujemy nurkując z łodzi motorowych, z aparatem, bądź z rurką, w zależności od panujących warunków. W czasie wypłynięcia łodzi, nad wybrzeżem przelatuje samolot, w którym pilot pozostaje w kontakcie z załogą, informując ją gdzie pojawiły się sardynki. Tam podpływa łódź z nurkami.

Zdarzyć się może że sardynki nie przypłyną, wtedy pilot odszuka z lotu ptaka, gdzie płyną wieloryby i delfiny. Gdyby sardynek nie było, nurkowie zobaczą pod wodą te wspaniałe drapieżniki.

Czerwiec i lipiec w RPA to miesiące zimowe. Temperatura wody wynosi od 15 do 21 ºC, powietrza od 15 do 24 ºC. Malownicza okolica z bajecznymi górskimi widokami, skałami i stromo wpadającymi do morza klifami dodaje uroku całej ekspedycji. Zakwaterowanie planujemy w Coffee Bay, w Ocean View Hotel.

Program podrózy

27/06

Wylot z Polski do Rpa.

28/06

Przylot do Johannesburga, przesiadka, przelot do Umtaty.
Transfer z lotniska do Coffee Bay (płatny osobno).
Zakwaterowanie w Ocean View Hotel.

29/06, 30/06, 01/07

Trzy dni pływania łodzią motorową i obserwacji polujących na sardynki delfinów, rekinów, nurkujących ptaków, fok i wielorybów. Wypłynięcie o 07 rano, koniec około 15:00.

02/07

Transfer na lotnisko w Umtacie, przelot do Johannesburga i dalej do Europy.

03/07

Przylot do Polski.

Cena 2700 Usd

Cena zawiera:

– 4 noclegi w dwuosobowym pokoju w Ocean View Hotel w Coffee Bay;

– 3 posiłki dziennie;

– 3 dni nurkowe na łodzi motorowej,

– profesjonalną opiekę lokalnej załogi,

– opiekę polskiego instruktora nurkowego i przewodnika;

– ubezpieczenie turystyczne KL i NNW.

Cena nie zawiera:

– ubezpieczenia nurkowego;

– przelotów;

– transferu z/na lotnisko (w zależności od ilości uczestników);

– zakwaterowania i pobytu podczas przesiadek w Johannesburgu.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

zarezerwuj