Vanuatu

VANUATU to tropikalne wyspy pochodzenia wulkanicznego w Oceanii, z piękną rafą koralową i gęstą dżunglą. Nurkowanie na Vanuatu oferuje oprócz rafy, kawał ciekawej historii.

 

Polecamy odwiedzić wyspę EFATE i stolicę Vanuatu PORT VILA. Podczas nurkowań będzie szansa zobaczyć dugonga, rekiny rafowe, żółwie i płaszczki. Do tego wrak statku Star of Russia z końca XIX w., który powstał dzięki firmie Harland and Wolf, budowniczych Titanica. Kolejne ciekawe nurkowanie to The Cathedral, otwarta jaskinia.

Druga wyspa to ESPIRITU SANTO. W środku wyspy kryją się małe lazurowe wapienne baseniki zwane blue holes blue holes, ponadto bajeczne plaże m. in. Champagne Beach.

Pod wodą wrak SS PRESIDENT COOLIDGE, wg rankingu The Times zaliczony został do 10 najciekawszych wraków na świecie. Zwodowany w 1931, razem z SS President Hoover był najbardziej luksusowym statkiem w USA. Podczas II WŚ został statkiem transportowym, który zatonął na minie 26 października 1942 r. przy wybrzeżach Espiritu Santo. Miał 200 m długości i 25 metrów szerokości, leży na głębokości 20- 70 metrów. Inne miejsce nurkowe to Million Dollar Point, po wojnie Amerykańskie wojsko zatopiło sprzęt wojskowy który można w tej chwili pod wodą oglądać.

Cena

CENA pakietu uzależniona jest od standardu hotelu oraz ilości dni nurkowych. W celu przygotowania oferty szytej na miarę prosimy o kontakt.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

zarezerwuj