Tonga

TONGA to niezwykłe miejsce na świecie, gdzie w ciepłych i kryształowych wodach Pacyfiku można pływać z HUMBAKAMI. Pod okiem profesjonalnych przewodników doświadczycie pod wodą interakcji z dorosłymi wielorybami i ich potomstwem. To chwila którą każdy zapamięta na całe życie!!

Królestwo Tonga znajduje się w samym w sercu Południowego Pacyfiku, na południe od Samoa i na wschód od Fidżi. Jest to jedno z najpiękniejszych i najbardziej nietkniętych państw wyspiarskich w tej części świata.

W północnej części Tonga znajdują się Wyspy Vava’u, pomiędzy wyspami spokojna woda w okresie zimowym tworzy idealne środowisko dla migrujących tu humbaków. W okresie od czerwca do października humbaki przypływają tu aby się pożywić i rozmnożyć.

Pod okiem profesjonalnego lokalnego trenera i przewodnika czteroosobowe zespoły nurków wskakiwać będą z łodzi do wody, aby z maską i rurką pływać i obserwować humbaki. Moment wskoczenia do wody i pływania z humbakami jest precyzyjnie dobrany przez lokalnego trenera, który znając zachowanie wielorybów, wybierze odpowiedni do tego czas. W czasie, kiedy wieloryby nie będą chętne do interakcji z nurkami, będziecie podziwiać je z łodzi. Zachowania u wielorybów, które będzie szansa zaobserwować to: śpiew, akrobacje i zabawy, tropienie samicy przez grupę samców, lub kiedy matka troszczy się o swoje dziecko.

Oprócz humbaków spotkać można delfiny butlonose, pilot whales, a przy dużym szczęściu rekiny wielorybie. Wyspy Vava’u to również wspaniałe nurkowanie rafowe, z mnogością ryb koralowych, kanionów, formacji twardych i miękkich korali. Magiczne podczas nurkowań są śpiewy przepływających w oddali wielorybów, być może poszczęści się Wam na tyle, aby spotkać je pod wodą podczas nurkowań z aparatem oddechowym. Należy to do rzadkości, ale jest możliwe. Kto wie…

Zakwaterowanie polecamy w Mystic Sands Resort na wyspie Neiafu, pokoje resortu położone są tuż przy bajecznej piaszczystej kokosowej plaży.

Kiedy jechać: wieloryby przypływają do wysp w okresie między czerwcem a październikiem. Temperatura wody sięga koło 24 stopni C.

Program podróży

dzień 1

Wylot z Polski.

dzień 2

Przesiadka na Fiji lub w Sydney.

dzień 3

Przylot na Tonga, do Neiafu, na wyspę Vavau’u.
Zakwaterowanie na Mystic Sands Resort.

dzień 4-6

Trzy dni nurkowania z aparatem oddechowym oraz trzy dni obserwacji i pływania z humbakami.
Wg prawa tongijskiego z wielorybami w jednym momencie może nurkować tylko czterech nurków.

dzień 7

Dzień wypoczynkowy, wycieczki lądowe i morskie, kajaki, pływanie, plażowanie…

dzień 8

Wylot z Tonga.
Przesiadka na Fiji lub w Sydney.

dzień 9-10

Powrót do Europy.

Cena

CENA pakietu uzależniona jest od standardu hotelu oraz ilości dni nurkowych. W celu przygotowania oferty szytej na miarę prosimy o kontakt.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

zarezerwuj