Dahab

EGIPT to najbliższa i najpopularniejsza destynacja nurkowa dla Europejczyków. Lot zajmuje jedyne cztery godziny. Morze Czerwone słynie z krystalicznej wody, gdzie widoczność sięga zwykle do 40 metrów. Jest to wspaniałe miejsce na rozpoczęcie i kontynuowanie pasji nurkowej.

DAHAB polecamy jako jedną z najbardziej klimatycznych miejscowości nurkowych w Egipcie. Położony na Synaju, 80 km od Sharm el Sheikh, do dzisiaj kojarzy się z hipisowską wioską. Nurkowie z całego świata, małe kameralne hoteliki, restauracje nad morzem, centra jogi, przystępne ceny i wyjątkowa atmosfera przyciąga podróżników od lat. Dahab w tajemniczy sposób nie przemienił się w kurort zdominowany przez wielkie resorty. Przeciwnie, jest to swoista mekka dla back packersów.

NURKOWANIE odbywa się z lądu. Słynne miejsca nurkowe to m. in. Kanion i Blue Hole. Bardzo ciekawe formacje skalne, rafa koralowa, tropikalne ryby. Jest to świetne miejsce do rozpoczęcia przygody z nurkowaniem. Wiele tu miejsc nurkowych dla początkujących, lecz nie tylko. Blue Hole w szczególności to nurkowanie dla bardziej zaawansowanych nurków. Jest to ogromna rozpadlina w rafie, studnia o głębokości 102m i średnicy 60m. Na głębokości 54m otwiera się łuk skalny przez który można wypłynąć na otwarte morze. Jest to miejsce bardzo popularne dla technicznych nurków oraz freediverów.

SEZON NURKOWY w Dahabie trwa przez cały rok, w miesiącach zimowych temperatura wody i powietrza spada do około 20 stopni C.

Cena

CENA pakietu uzależniona jest od standardu hotelu oraz ilości dni nurkowych. W celu przygotowania oferty szytej na miarę prosimy o kontakt.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

zarezerwuj