Sri Lanka wycieczka

termin 04 - 12.05.2019

Po safari nurkowym na MALEDIWACH zapraszamy chętnych na tygodniową wycieczkę objazdową do Sri Lanki. SRI LANKA położona na egzotycznej wyspie CEJLON zachwyca bogactwem przyrodniczym i kulturalnym. Wspaniałe starożytne buddyjskie zabytki, górskie widoki, tarasy pól herbacianych, wodospady,  safari jeepami w poszukiwaniu dzikich zwierząt, a na koniec wypoczynek na bajecznej plaży nad oceanem.

Program podróży

04/05

Przelot z Male do Colombo.
Transfer do miejscowości Dambulla, gdzie znajduje się starożytna buddyjska świątynia wyrzeźbiona w skale, z posągami Buddy oraz licznymi freskami.
Zakwaterowanie w hotelu przy Amaya Lake.

05/05

Wejście na skałę Sigriya, jedno z najbardziej znanych punktów turystycznych Sri Lanki. Na 180 metrowym szczycie znajdują się ruiny fortecy i pałacu króla Kassyapy. W połowie drogi zachowały się freski przedstawiające tańczące Maidy.
Następnie przejazd do Kandy, między XVII a XIX wiekiem stolicy Sri Lanki, dzisiaj jest to centrum kulturalne Cejlonu. Po drodze zwiedzimy ziołowy ogród w Matale. Wieczorem zwiedzanie słynnej Dalada Maligawa „Świątynię Świętego Zęba”, w której przechowywana jest największa relikwia kraju: ząb Buddy. Będzie okazja zobaczyć tradycyjny, lokalny taniec.
Zakwaterowanie w hotelu w Kandy.

06/05

Zwiedzanie Kandy ciąg dlaszy m.in. Królewski Ogród Botaniczny.
Nocleg w hotelu w Kandy.

07/05

Rano przejazd pociągiem malowniczą drogą do Nuwara Eliya, pięknie położonej miejscowości wypoczynkowej, otoczonej górami, wodospadami, kaskadami plantacji herbaty. Miasto zachowało charakter brytyjskiej koloni, nazywane jest Małą Anglią.
Nocleg w hotelu w Nuwara Eliya.

08/05

Przejazd do Parku Narodowego Yala, po drodze wodospad Rawana.
Safari jeepami w Parku Narodowym Yala. Park słynie z dużej populacji żyjących tu słoni, ponadto występuje tu 130 różnych gatunków ptaków, jelenie, leniwce, krokodyle, małpy, dziki i jeżozwierze. Istnieje również niewielka populacja lampartów.
Nocleg w hotelu w pobliżu parku.

09/05

Przejazd nad ocean.
Zakwaterowanie w resorcie blisko plaży.
Wypoczynek.

10/05

Wypoczynek.

11/05

Przejazd na lotnisko. Wylot z przesiadkami z Colombo do Polski.

12/05

Przylot do Polski.

Cena 1200 USD

Cena zawiera:

  • zakwaterowanie w 4* hotelach w pokojach dwuosobowych z wyżywieniem HB (śniadanie i obiadokolacje);
  • transfery prywatnym klimatyzowanym busem;
  • opiekę lokalnego anglojęzycznego przewodnika;
  • ubezpieczenie turystyczne KL i NNW.

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępów 110 Usd;
  • lunchów;
  • przelotów.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

zarezerwuj