Nurkowanie wrakowe Filipiny

termin 19 - 30.09.2017

Miłośników nurkowania wrakowego zapraszamy na wyprawę do Prowincji Palawan, leżącej w zachodniej części Filipin. Od zachodu prowincja oblewana jest przez Morze Południowo- Chińskie, a od wschodu przez Morze Sulu. W północnej części prowincji 90 wysp tworzy Grupę Calamian, którego trzy największe wyspy to BUSUANGA, CULION i CORON. Prowincja Palawan z Grupą Calamian na czele, należy do najlepiej zachowanego ekosystemu na całych Filipinach. Wyspy otoczone rajskimi plażami, pokryte gęstą dżunglą, pod wodą kryją wspaniałą rafę koralową.

Wyspy Calamian we wrześniu 1944 roku stały się miejscem akcji bojowej między siłami powietrznymi Stanów Zjednoczonych, a japońską marynarką wojenną. Atak poprzedziło zbombardowanie przez amerykańskie siły powietrzne 15 statków należących do floty japońskiej, stacjonujących w Zatoce Manila. Aby uratować resztę floty, japońscy dowódcy wysłali ocalałe statki na archipelag Wysp Calamian. Zatrzymały się w ZATOCE CORON. Amerykańskie siły szybko wykryły ukrytą flotę. 24 września 1944 roku zbombardowali 11 japońskich statków, były to jednostki bojowe oraz dostawcze.

Dzisiaj ZATOKA CORON kryje w sobie 11 potężnych wraków japońskiej floty wojennej. Porośnięte rafą koralową statki przyciągają miłośników nurkowania wrakowego, chcących doświadczyć na własne oczy mrożący krew w żyłach wycinek historii II Wojny Światowej.

Pobyt organizujemy na wysepce SANGAT, w pobliżu Busuangi, w klimatycznym resorcie położonym nad samym morzem. Sangat to dzika, rajska wyspa pokryta wapiennymi górami. Porośnięta jest lasem tropikalnym i otoczona białymi, piaszczystymi plażami. Znajduje się w sercu Zatoki Coron z zatopioną flotą z czasów II Wojny Światowej.

Plan podróży

19/09

Wylot z Polski.

20/09

Przylot do Manili. Nocleg w hotelu.

21/09

Przelot na wyspę Busuanga. Transfer na wyspę Sangat.
Zakwaterowanie w bajecznym resorcie Sangat Island Dive Resort, w tradycyjnych domkach na palach, położonych na piaszczystej plaży.

22- 26/09

Pięć dni nurkowych. Dwa nurkowania dziennie. Nurkować będziemy głównie na wrakach japońskiej floty z II Wojny Światowej. Nie zabraknie nurkowania rafowego.
Na wyspie oprócz nurkowania będzie można pływać kajakami pośród malowniczych wapiennych skał i turkusowego morza, udać się na trekking po górzystej wyspie, wykąpać się w gorących źródłach.

27/09

Jednodniowa wycieczka na wyspy Coron i Culion. Na wyspie Coron odwiedzimy dwa piękne jeziora Kayangan i Barracuda, z krystalicznie czystą słodką wodą, otoczone wapiennymi skałami, porośniętymi dżunglą. Na wyspie Culion zwiedzimy historyczne miasto Culion, fort, muzeum, stary kolonialny kościół.

28/09

Wylot z Busuangi do Manili. Przesiadka w Manili. Wylot do Europy.

29- 30/09

Powrót do Polski.

Cena 1890 USD

Cena zawiera:

  • 7 nocy z wyżywieniem FB (3 posiłki dziennie) w resorcie Sangat w dwuosobowym bungalowie;
  • 1 noc w hotelu w Manili w dwuosobowym pokoju;
  • pakiet 10 nurkowań;
  • transfery z/na lotnisko w Busuandze;
  • ubezpieczenie podróżne KL i NNW;
  • opiekę polskiego pilota i instruktora nurkowego.

Cena nie zawiera:

  • wyżywienia i transferów w Manili;
  • ubezpieczenia nurkowego;
  • opłat wizowych;
  • przelotów.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

zarezerwuj