Nurkowanie Jordania

termin 25.06 - 01.07.2018

Jordania jest niewielkim państwem położonym na Bliskim Wschodzie. To muzułmańskie państwo słynie z pięknych zabytków jak słynna Petra czy dawnych twierdz krzyżowców. Jordania dostarcza jednak też niemało atrakcji nurkowych. Obecny król Jordanii, Abd Allah II, syn zmarłego Husajna uwielbia nurkować.

Aqaba to największy a w zasadzie jedyny nadmorski kurort w Jordanii. Leży nad zatoką o tej samej nazwie. . W Aqabie znajdują się fascynujące znaleziska, takie jak odkryty w 1998 roku najstarszy kościół świata z III wieku i XVI-wieczny fort mamelucki. Kilka godzin można spędzić w Muzeum Aqaby gdzie podziwiać można m.in. starodawne monety i porcelanę.Podwodnych atrakcji znajdziemy tu ponad dwadzieścia. Można by tu przyjechać na tydzień, a może nawet dwa, tylko na nurkowanie i prawdopodobnie nie mielibyśmy dość.

Nurkowanie przy wrak statku – Cedar Pride. To naprawdę ciekawe doświadczenie. Statek jest ogromny. Ma 74 metry długości. Był to libański frachtowiec, który w 1982 roku doznał rozległych zniszczeń w pożarze. Trzy lata później na życzenie króla Hussaina został on celowo zatopiony, by stać się w przyszłości atrakcją dla nurków.

Cezar Reef. W tym miejscu piaszczysty kanion opada dość stromo do głębokości około 40 metrów. W prawo i lewo od niego rozpościera się rafa koralowa, która miejscami ma charakter tzw. ergów wystających z piaszczystego dna (kominy koralowe).

Oliver’s Canyon. To jest właśnie miejsce, które koniecznie musi być odwiedzone przez nurka w Jordanii, bowiem na głębokości około 7 metrów stoi amerykański czołg M40. Zdjęcia z nim wychodzą niesamowicie, a ilość organizmów żyjących wokół, ponad i w czołgu dosłownie przytłacza. Niejednokrotnie przy czołgu znajduje się kilkanaście osób. Ryby przepłoszone na chwilę uciekają, po czym szybko wracają na swoje miejsca. Wytrwałym video filmowcom na pewno uda się sfilmować skrzydlice polujące na małe rybki i szare mureny, których nota bene w okolicach Aqaby jest „zatrzęsienie”

Pobyt planujemy kameralnym hotelu leżącym blisko plaży i bazy nurkowej.

Serdecznie zapraszamy też osoby nienurkujące lub takie które dopiero chcą postawić pierwsze kroki w podwodnym świecie – w trakcie wyjazdu możliwość zrobienia kursu Open Water Diver w cenie 999 zł.

Plan wyjazdu

25/08

Wylot z Polski - przylot do Tel Awiwu. Transfer autobusem do Akaby w Jordanii - po drodze krótkie zwiedzanie Jerozolimy.

26-30/08

5 dni nurkowych - 2 nurkowania z brzegu dziennie.

31/08

Dzień wypoczynkowy - wycieczka do Petry - najważniejszego ośrodka turystycznego w Jordanii, miasta wykutego w różowych skałach przez Nabatejczyków w III w. p.n.e i na pustynię Wadi Rum.

01/09

Transfer na lotnisko w Tel Awiwie - przylot do Polski.

Cena 1190 Usd

CENA ZAWIERA:

 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych ze śniadaniem
 • pakiet 10 nurkowań;
 • transfery z/na lotnisko w Tel Awiwie – po drodze przystanek w Jerozolimie
 • opiekę polskiego przewodnika i instruktora nurkowego;
 • ubezpieczenie turystyczne KL i NNW.

CENA NIE ZAWIERA:

 • wyżywienia oprócz śniadań
 • przelotów – szacunkowy koszt przelotu ok. 750 zł
 • ubezpieczenia nurkowego
 • wycieczki do Petry i na pustynię Wadi Rum – koszt ok. 150 USD
 • opcjonalnego kursu Open Water Diver dla początkujących – cena 999 zł
 • sprzętu nurkowego z wyjątkiem butli i balastu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!